Współpraca z Piastem Gliwice

Posiadanie przez największe piłkarskie ośrodki szerokiego zaplecza partnerskiego w postaci mniejszych klubów nie jest żadną innowacją nawet na polskim podwórku. Co najważniejsze, na takim partnerstwie zyskują zarówno giganci, jak i kopciuszki.

Obustronne korzyści

Pod koniec 2018 roku Piast Gliwice podpisał umowę z dziewięcioma nowymi partnerami, a wśród nich znalazł się WKS Siatkarz Wieluń. Współpraca pomiędzy ośrodkami dotyczy szkolenia dzieci i młodzieży w kategoriach U-9, U-10 oraz U-11. Gliwicki gigant udostępnia wielunianom wiedzę dotyczącą szkolenia, a w zamian najlepsi adepci mogą liczyć na miejsca w akademii Piasta, która zajmuje się szkoleniem zawodników od kategorii U-12.

Piast GliwiceNa zdjęciu: Mecz Piasta Gliwice / Źródło: commons.wikimedia.org. Autor: Olos88

Selekcja

W Gliwicach kierują się zasadą mówiącą, że niezwykle trudno jest ocenić potencjał najmłodszych piłkarzy, dlatego rozwinięta sieć klubów partnerskich daje niebiesko-czerwonym ogromne możliwości w zakresie wyselekcjonowania zawodników z potencjałem. Żeby trafić do akademii Piasta, adept WKS-u Siatkarz Wieluń najpierw musi wyróżnić się jako zawodnik tego klubu, a następnie czynić dalsze postępy w Reprezentacji Klubów Partnerskich GKS „Piast” SA.

Okno na świat

Współpraca z Piastem Gliwice to dla najmłodszych futbolistów z Wielunia szansa na lepsze jutro, ale na współpracy tej korzystają też trenerzy klubu WKS Siatkarz, którzy mają szansę na podniesienie swoich kwalifikacji dzięki możliwości odbycia stażu w szeregach niebiesko-czerwonych.